Новий проект за Демгрантом

Благодійний фонд «За майбутнє без СНІДу» провів прес-конференцію на тему «Запобігання катуванням і жорстокому поводженню, захист прав ув’язнених у пенітенціарних установах Півдня України», яка відбулась 21 серпня об 11.00 в прес-центрі Paritet.

Важливо в умовах реформи пенітенціарної системи України посилити громадський контроль за дотриманням прав людини в місцях позбавлення волі, не розгубити цінний досвід співробітництва громадського і державного секторів.

На ці питання відповідали представники благодійного фонду «За майбутнє без СНІДу», а також члени Громадської ради при Південному міжрегіональному управлінні з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України.

Спікери прес-конференції:
Валерій Пахомов, голова правління БФ «За майбутнє без СНІДу»,
Олена Талалаєва, голова Громадської ради при Південному МРУ з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України.
Олег Чуприна – член Громадської ради при Південному МРУ з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України.

Сергій Квашин – заступник начальника Південного МРУ з питань виконання кримінальних покарань Міністерства Юстиції України.

Запрошені були також зацікавлені громадські організації і журналісти.

Фонд «За майбутнє без СНІДу» засновано 20 років тому, він має багатий досвід із захисту прав вразливих груп населення: у 2007 році виконували Коаліційний проект «Вдосконалення системи захисту прав ЛЖВ», у 2009 році – проект “Правова допомога ВІЛ-позитивним колишнім в’язням на Півдні України”, 2010 рік – проект “Медичне консультування з питань ВІЛ, туберкульозу та наркотичної залежності для в’єтнамської етнічної спільноти в Одесі”, 2013-2015 рр. – проект “ Впровадження ефективних поведінкових втручань серед ЧСЧ в Одеській області як профілактика розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу”, 2018 рік – проект «Міжрегіональний пілотний практикум для активістів та НУО Одеської і Миколаївської областей по забезпеченню громадського контролю за дотриманням органами СБУ, поліції та пенітенціарної системи прав і свобод уразливих груп населення».

В рамках нового проекту на 2020-2021 роки,який Фонд має виконувати за підтримки «Фонду сприяння демократії» Посольства США ( Київ), заплановано надання психологічної та юридичної допомоги колишнім в’язням шляхом проведення адвокаційних зборів, тренінгів та круглих столів для співробітників виправних установ і центрів утримання під вартою, а також для активістів, які працюють у в’язницях на півдні України, журналістів та державних чиновників.

Проект допомогатиме активістам і чиновникам, які працюють у в’язницях і установах пробації на півдні України.
Як офіційний надавач соціальних послуг Фонд має провести тренінги в Одесі і Миколаєві з прав людини, стандартів утримання під вартою і медичних послуг у в’язницях; робочі і адвокаційні зустрічі для членів обласної комісії з нагляду при Одеській облдержадміністрації, Громадської ради при Південному міжрегіональному управлінні (МРУ) з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, державних службовців, виправних установ і співробітників місць утримання під вартою, а також активістів НУО; моніторингові відвідування медичних установ ЦОЗ ДКВС, що діють в пенітенціарних установах півдня України; психологічні та юридичні консультації для осіб, звільнених з в’язниць; круглий стіл на тему «Проблеми колишніх засуджених і способи надання їм допомоги» для посадових осіб, колишніх в’язнів активістів, медичних фахівців та правозахисників; друк та розповсюдження буклетів для тюремного персоналу, видання та поширення «Пам’ятки особам, звільненим з місць позбавлення волі, та засудженим, які готуються до звільнення» з базою даних державних установ, відповідальних за працевлаштування і житло колишніх в’язнів; обмін кращими проектними практиками та досвідом під час двох прес-конференцій. Фонд сформує міжрегіональну групу активістів, забезпечену необхідними ресурсами для громадського контролю над пенітенціарною системою. Це буде сприяти співробітництву членів міжрегіональної групи НУО на Півдні України щодо захисту прав людини вразливих груп населення.

Заплановано також додаткові витрати, спрямовані на профілактику COVID-19: медичні маски для учасників, дезінфікуючі засоби, гумові рукавички, переносні кварцові і ультрафіолетові лампи та миючі засоби.
Підготовчий етап триватиме протягом перших 3-4 місяців реалізації проекту, і як тільки карантин закінчиться, проект організує публічні заходи (міжміські поїздки, прес-конференції, тренінги, адвокаційні зустрічі). Ми впевнені, що пандемія не завдасть серйозної шкоди проекту.

Коментарi Facebook

Posted in Без рубрики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*