Круглий стіл проекту “Fast track Odessa” щодо реалізації міської програми протидії розповюдженню ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, гепатитам і наркоманії в Одесі

28 лютого 2019 року в приміщенні нової мерії відбулося засідання круглого столу, присвяченого взаємодії партнерів в процесі реалізації міської програми протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, гепатитів та наркоманії в Одесі «Прискорена відповідь Одеса» (Fast Track Odessa).

В роботі круглого столу взяли участь: представники міської влади Одеси, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS), Надзвичайного плану США по боротьбі зі СНІД (PEPFAR), Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я», структур охорони здоров’я Одеси і Одеського регіону, громадських організацій.

Круглий стіл приурочено до другої річниці підписання Одесою Паризької декларації. З цього моменту Одеса бере участь в ініціативі Fast Track Cities по прискоренню процесів в подоланні епідемії СНІДу. Метою об’єднаних дій є досягнення до 2020 року цільових показників 90-90-90: 90% людей, що живуть з ВІЛ, знають про свій ВІЛ-статус; 90% людей, які знають про свій ВІЛ-позитивний статус, отримують лікування; 90% людей, які отримують лікування, мають невизначуване вірусне навантаження.

Учасники круглого столу обговорили основні напрацювання, досягнуті в Одесі в рамках реалізації Міської цільової програми протидії ВІЛ / СНІДу, туберкульозу, гепатитів та наркоманії «Прискорена відповідь Одеса». На реалізацію Програми в 2018-2020 роках передбачено виділення з міського бюджету Одеси 66 млн. гривень.

Серед позитивних результатів Програми: впровадження стратегії щодо виявлення та лікування ВІЛ-інфекції, забезпечення доступності тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів у всіх міських медзакладах, швидке призначення антиретровірусної терапії після постановки діагнозу, ефективна робота сайтів замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), забезпечення європейських показників профілактики ризику передачі ВІЛ від матері до дитини, зниження дискримінації людей, що живуть з ВІЛ, активне залучення громадськості до прийняття рішень у сфері протидії соціально значущим захворюванням.

На полях круглого столу регіональний координатор проекту «Заради життя» Валерій Пахомов мав нагоду зустрітись з Джері Дібл, директором Офісу охорони здоров’я USAID-Ukraine, та Езрой Барзілаєм, директором Підрозділу всесвітніх програм з ВІЛ і ТБ Центру контролю та профілактики захворювань США (CDC). Предметом бесіди була тема можливостей для розвитку послуг ЗПТ в місцях позбавлення волі в Одеській області.

Коментарi Facebook

Posted in Без рубрики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*