Міському Центру СНІД – 20 років!

Одеський міський центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД відзначив 20-річний ювілей.
Створений в січні 1999 року, сьогодні Центр проводить велику роботу з протидії поширенню ВІЛ в Одесі. Тут працюють: відділення епідмоніторингу і організаційно-методичної роботи, амбулаторно-поліклінічне відділення, склад і кімната видачі препаратів антиретровірусної терапії, стоматологічний кабінет, кімната денного перебування дітей.
Також в структурі Міського центру СНІДу працюють 15 кабінетів “Довіра”, кабінет інтегрованої медико-соціальної допомоги та видачі замісної підтримуючої терапії для наркозалежних. У Центрі ведуть прийом лікарі-інфекціоністи, педіатр, акушер-гінеколог, психолог, проводиться безкоштовне тестування на ВІЛ, дотестове та післятестове консультування. Впроваджено електронну реєстратуру, де вся медична документація ведеться в єдиній електронній системі Міністерства охорони здоров’я України.
За двадцять років роботи Одеський центр профілактики і боротьби з ВІЛ-СНІДом став флагманом в Україні в сфері протидії ВІЛ-інфекції. Сюди регулярно приїжджають для обміну досвідом міжнародні експерти, а фахівці з інших міст переймають досвід Одеси в організації допомоги ВІЛ-позитивним людям.
В Одесі досягнуто значних успіхів: всім пацієнтам з ВІЛ безкоштовно надається антиретровірусна терапія. За час роботи Центру в 4 рази покращилися показники постановки ВІЛ-позитивних пацієнтів на диспансерний облік і в 2,3 рази збільшився показник виявлення ВІЛ серед вагітних. У всіх жіночих консультаціях Одеси вагітні жінки на 100% охоплені обстеженням на ВІЛ. При цьому показник передачі ВІЛ від матері до плоду завдяки своєчасному призначенню профілактики знизився в 3,4 рази. Сьогодні в Одесі близько 98% дітей, народжених від ВІЛ-позитивних жінок, є здоровими, що відповідає європейським стандартам.
З 2018 року в усіх лікувально-профілактичних закладах Одеси забезпечено доступне обстеження на ВІЛ. Будь-який одесит може протягом 10-15 хвилин дізнатися свій ВІЛ-статус при відвідуванні сімейного лікаря.
Цілі, які ставить перед собою сьогодні місто – досягнення цільових показників «90-90-90»: 90% людей, що живуть з ВІЛ, знають свій ВІЛ-статус; 90% людей, які знають про свій позитивний ВІЛ-статус, отримують лікування; 90% людей, які отримують лікування, мають невизначуване вірусне навантаження. Підписання мерією Одеси Паризької декларації стало важливим етапом в посиленні роботи з протидії ВІЛ та консолідації зусиль муніципалітету і неурядових організацій.

Коментарi Facebook

Posted in Без рубрики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*