Засідання Громадської ради при Південному міжрегіональному управлінні з питань виконання кримінальних покарань та пробації (МРУ).

30 жовтня 2018 року в Одесі відбулося чергове засідання Громадської ради при Південному міжрегіональному управлінні з питань виконання кримінальних покарань та пробації (МРУ). В порядку денному були питання про стан медичного забезпечення і якість обслуговування ув’язнених. Виступила представник БФ “Підтримка дискримінованих груп” Тетяна Петрова, яка зазначила вкрай незадовільне відношення деяких лікарів в колоніях до своїх обовязків, їх відсутність на роботі, неякісне медичне обслуговування. Виступав також Валерій Пахомов – регіональний координатор проекту “Заради життя” і зазначив, що ЦОЗ ДКВС докладає значних зусиль до кадрового і технічного оснащення медичних частин колоній, але не все робиться так швидко, як бажається. Є об’єктивні труднощі, пов’язані як з фінансовими, так і з організаційними питаннями. Треба їм допомогти нашим досвідом і відпрацювати чіткі алгоритми вирішення ургентних кейсів у взаємодії між ДУ ЦОЗ ДКВС та громадським сектором.
Також було обговорено проблему з відсутністю єдиного типового трудового договору при наймі засудженого на роботу, що передбачено як Конституцією України, так і трудовим законодавством. Присутня на засіданні Білан Наталя Ігоревна, заступник начальника МРУ, запропонувала доробити і зробити типовою чернетку трудового договору, який презентувала на засіданні представниця з Миколаєва Ципляк В.В. (ГО “Незалежна соціальна адвокація та правозахист”), і розповсюдити її серед адміністрацій колоній і СІЗО в Одеській області.
Потім виступив начальник МРУ Малахов А.А., який подякував членам Громадської ради за їхню принциповість у відстоюванні питання щодо неприпустимості ліквідації жіночої ЧВК №74. Це питання вирішено: колонія залишається в Одесі, але діти, які в ній знаходятья, будуть переведені до іншого спеціалізованого закладу, який наразі створюється, разом з їхніми матерями з числа засуджених.

Коментарi Facebook

Posted in Без рубрики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*