Проект “Заради життя”: що було у першому році

Підводимо підсумки першого року проекту «Заради життя»(за період з 27 вересня 2017 р. по 26 листопада 2018 р., проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується організацією РАТН у консорціумі з ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» та ВБО «Мережа організацій, що працюють в пенітенціарній сфері», координатор в Одеській області – Пахомов Валерій).

Ось головні активності координатора:

16 березня 2018 р. – створено робочу групу з питань охорони здоров’я в пенітенціарній системі при Обласній Координаційній раді з питань протидії ВІЛ/СНІД, туберкульозу та наркоманії (ОКР/МРГ), на засіданні МРГ затверджено склад РГ.
Кількість засідань РГ – п’ять (16.03, 25.05, 30.07, 27.09, 21.11).

26-27 лютого 2018 р. – Участь у орієнтаційній зустрічі регіональних консультантів проекту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом» (м. Київ).
12-15 березня – Підготовка до проведення засідання МРГ при ОКР для презентації проекту «Заради життя». Обговорення варіантів нової редакції Положення про МРГ. Напрацювання пропозицій щодо статусу РГ в рамках МРГ.
16 березня – Участь у засіданні МРГ при ОКР. Презентація проекту «Заради життя», його цілей, завдань, обговорення складу РГ, прийняття рішення МРГ про склад РГ з питань охорони здоров’я в місцях позбавлення волі в Одеській області та про зміни до Положення про МРГ з урахуванням пропозицій щодо складу і функцій РГ.
19 березня – Проведення робочої зустрічі з членами МРГ, отримання Протокольного рішення засідання МРГ від 16.03.2018 р. та ознайомлення з ним на робочій зустрічі членів МРГ.
20-26 березня – Участь в організації і проведенні зустрічі в Управлінні ДПТС в Одеській області представників проекту «Заради життя» зі службою пробації.
27 березня – Презентація завдань проекту «Заради життя» і своєї роботи на зустрічі ключових партнерів в Управлінні ДПТС в Одеській області представників проекту з службою пробації.
7-16 травня – проведення кампанії з підписання Меморандуму керівництвом ДУ «Міський Центр пробації», КНП «Одеський обласний центр соціально-значущих хвороб» Одеської обласної ради, Комунального некомерційного підприємства “Одеський Обласний Медичний Центр Психічного Здоров’я”, КУ «Міський протитуберкульозний диспансер м. Одеси (МПТД).
15 травня – Адвокаційна участь у засіданні Спостережної комісії області і надання пропозицій до плану роботи СК на 2018 р. щодо презентації проекту «Заради життя» для членів СК. Пропозицію включено до плану роботи СК.
25 травня – Проведення засідання РГ (про План впровадження комплексного пакету послуг, МДК, СОПи).
12 червня – проведення семінару для членів РГ на тему «Комплексний пакет послуг з ВІЛ, ТБ, ХР ТБ, ЗПТ та ВСГ для осіб, які знаходяться в СІЗО, установах виконання покарань та на обліку уповноважених органів з питань пробації» за участі представників медичного сектору колоній № 14 і 74, пробації, соціальних служб та НУО.
14-15 червня – участь у Національній Конференції Партнерів проекту «Заради життя» (приймали участь Денис Чернишов, Заступник Міністра юстиції України, Джон А. Пеннел, заступник директора Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі, Віктор Ляшко, Перший заступник Генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», Сергій Васильєв, в.о. директора ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВС України», Олег Янчук, директор ДУ «Центр пробації».
19-20 червня – участь у тренінгу для керівників, психологів, та соціальних працівників НУО з Одеської, Київської, Чернігівської, Черкаської областей.
5-17 липня – адвокаційна робота з обговорення Плану впровадження комплексного пакету послуг.
25-27 липня – участь у тренінгу PATH на тему: «Мультидисциплінарний підхід у впровадженні комплексного пакету послуг з ВІЛ, ТБ та ВГС в установах Державної кримінально-виконавчої служби України»
16 серпня – візит представників проекту «Заради життя» в Одеській області (регіональний координатор та керівники НУО «Життя плюс») на прийом до голови Одеської ОДА
30 серпня – адвокаційна участь у засіданні МРГ при ОКР з порядком денним про оновлення мапи послуг НУО в регіоні, рейтингування сайтів для надання ВІЛ-послуг
4 вересня – участь в роботі моніторингової групи РАТН щодо ефективності впровадження комплексного пакету послуг з ВІЛ, ТБ, ХР ТБ, ЗПТ та ВГС для осіб, які знаходяться в ДУ «Південна виправна колонія (№51).
5 вересня – участь в роботі моніторингової групи РАТН щодо ефективності роботи БО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс»; експрес-візит до Одеського міського центру з профілактики та боротьбі зі СНІД щодо забезпечення БО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс» швидкими тестовими системами для тестування клієнтів Консультаційного кабінету при Центрі пробації.
18 вересня – моніторинговий візит в ДУ «Одеський слідчий ізолятор (№21) щодо якості надання послуг та взаємодії з боку медчастини та БО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс»
27 вересня – проведення засідання Робочої групи з питань охорони здоров’я в місцях позбавлення волі в Одеській області
27-28 вересня – участь у робочій зустрічі з перегляду та аналізу результатів роботи в рамках проекту «Заради життя» для представників Миколаївської, Херсонської, Одеської та Кіровоградської областей
9 жовтня – адвокаційна участь у роботі виїзного засідання (у виправній колонії №51) Спостережної комісії облдержадміністрації.
30 жовтня – робоча зустріч в ДУ “ЦОЗ ДКВС України в Одеській області” з представниками ГО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс» з приводу аналізу показників виконання Плану пріоритетних дій на 2018 рік.
30 жовтня – адвокаційна участь у засіданні Громадської ради при Південному регіональному управлінні з питань виконання кримінальних покарань та пробації. Аналіз справ з медичним обслуговуванням в колоніях Одеської області.
21 листопада – засідання Робочої групи з питань аналізу результатів виконання індикаторів проекту та Плану пріоритетних дій , створення МДК на всіх рівнях, транспортне питання та забезпечення швидкими тестами на ВІЛ.

?????????????

Коментарi Facebook

Posted in Без рубрики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*