Демгрант: початок проекту, цілі, завдання, плани

Благодійний фонд «За майбутнє без СНІДу» починає проект “Міжрегіональний пілотний практикум для активістів та НУО Одеської і Миколаївської областей по забезпеченню громадського контролю за дотриманням органами СБУ, поліції та пенітенціарної системи прав і свобод уразливих груп населення”. Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
Партнерські організації у проекті:
1. Миколаївське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації “Рух в підтримку колишніх вя’знів в Україні “ПОДОЛАННЯ” (Миколаїв)
2. Громадська організація “Чорноморська правозахисна група” (Одеса)
3. Громадська організація “Незалежна соціальна адвокація та правозахист”(Миколаїв)

Прес-конференцію з приводу початку проекту проведено в приміщенні прес-центру «Odessit.ua»

13 листопада 2017 року за адресою: м. Одеса, вул. Пушкінська, 32

Мета проекту – сприяння розвитку громадянської активності шляхом підвищення рівня обізнаності активістів неурядових організацій, а також представників СБУ, поліції, пенітенціарної служби у питаннях прав і свобод уразливих груп населення – колишніх в’язнів, етнічних меншин, ЛГБТ, жінок тощо.

Пройшов певний час з початку реформи у правоохоронних органах та пенітенціарної системи, та суспільство не тільки не відчуло якісного покращення ситуації з правами людини, але в деяких аспектах вона навіть погіршилась: зріс рівень вуличної, побутової та економічної злочинності, збільшилась кількість злочинців, мігруючих зі Східної України до південних відносно спокійних регіонів, з лав правоохоронних органів було звільнено багато не тільки корупціонерів, але й корисних професіоналів, заміну яким поки що не знайдено. Реформи не мають єдиної стратегії, проводяться поспіхом та фрагментарно, без врахування можливих негативних соціальних наслідків на загальне населення, а особливо на його вразливі групи такі, як колишні в’язні, ВІЛ-позитивні, мігранти, ЛГБТ, підлітки та жінки. Все, що було напрацьовано неурядовим сектором, особливо на Півдні України, в плані налагоджування співробітництва та соціального партнерства, фактично зруйновано різкими змінами в бюрократичному апараті держави. Сьогодні доводиться майже все починати з початку.
З другого боку, до лав активістів НУО ввійшли нові члени, які відчувають нестачу досвіду та фундаментальних знань щодо своїх прав та обов’язків. Крім того, нова генерація співробітників правоохоронних органів і пенітенціарної системи дуже слабо обізнана на проблемах і потребах вразливих груп населення, і для адекватного формування своєї моделі поведінки потребує більш глибокого ознайомлення як з теорією громадського руху, так і з практикою можливого з ним співробітництва. І тут колишній досвід НУО може стати дуже своєчасним і корисним. Тому сьогодні потрібне систематичне вивчення ситуації з дотриманням прав людини шляхом створення системи моніторингу на прикладі Півдня України (Одеська, Миколаївська області). Це дасть змогу громадським організаціям спільно з державними структурами в подальшому чітко планувати свої профілактичні та програмні заходи за проектом.

Коментарi Facebook

Posted in Без рубрики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*