Тест на ВІЛ


Тестування на ВІЛ: що? де? як?

Якщо ви мали статевий контакт без презервативу, або вам треба пройти медичну комісію, а, головне, якщо ви плануєте народити дитину, то вам, напевно, запропонують здати кров, щоб протестуватись на ВІЛ-інфекцію.

Та чи знаєте ви, як це зробити в реальному житті

Вам треба звернутися до державної медичної установи, де безкоштовно, добровільно та анонімно тестують на ВІЛ, – тобто до жіночої консультації, кабінетів довіри поліклініки, лікарні, обласного або міського Центрів з профілактики та боротьби зі СНІД, або до Централізованої імуно-вірусологічної лабораторії.

Тестування можна пройти анонімно або офіційно. В першому випадку вас зареєструють під кодовим номером. В другому – на основі паспортних даних. Для вас заведуть медичну картку, направлять до фахівця-консультанта, який детально розповість про процедуру тестування на ВІЛ, про можливі варіанти результатів тесту, запропонує дати письмову згоду на цю процедуру та відповість на ваші питання. Цей етап називається дотестовим консультуванням.

Далі – вас направлять до процедурного кабінету. Якщо вас тестуватимуть за допомогою експрес-тестів, то візьмуть кров із пальця. В цьому випадку ви можете отримати результат через 20 хвилин. Якщо візьмуть кров з вени, – то через 3-5 днів. Інформація про результати тесту є конфіденційною. Її не мають права розголошувати стороннім особам або по телефону.

Перед отриманням результатів тестування той же фахівець-консультант повинен надати вам післятестову консультацію. Потім він має видати письмовий результат аналізу.